Oaza ciszy i spokoju nosi nazwę: Zielony Wiatr

Estimated read time 2 min read

„Zielony Wiatr” to pensjonat, sala biesiadna, bar i pole namiotowe zlokalizowane w wyjątkowo malowniczej i urokliwej okolicy w sercu Borów Tucholskich, nad rzeką Brdą, zaliczaną do najczystszych oraz najpiękniejszych szlaków wodnych w całej Polsce.

Na gości Zielonego Wiatru czeka piękny teren – park, sady owocowe, las, pomosty i plaża nad  Brdą. Wszędzie można spacerować, odpoczywać, bawić się z rodziną i przyjaciółmi. Goście pensjonatu mają zapewnione komfortowe noclegi w Borach Tucholskich, a także wiele rozmaitych atrakcji w tym jedno lub wieloetapowe spływy kajakowe Brdą.

Prócz tego pensjonat oferuje wycieczki rowerowe po okolicy,  słodkie leniuchowanie, a to dzięki potędze wyrobów czekoladowych, które pochodzą z lokalnej, najprawdziwszej fabryki czekolady, której walory poznali konsumenci w wielu punktach Polski i Europy. Zielony Wiatr to miła atmosfera, zieleń, moc przyrody, gdzie nawet tak zapracowani ludzie jak my, ładują akumulatory do tego stopnia, że energii starcza na kolejny, trzynasty już rok istnienia naszego medium, nie tylko dla mieszkańców naszego powiatu.

Jest coś jeszcze, istnieją miejsca pięknie położone z mnóstwem walorów, jak ten pensjonat, ale nie bez kozery mówi się, że „miejsce robią ludzie”, w tym konkretnym przypadku właśnie tak jest. Normalnością jest spacer w trakcie którego można spotkać wybitnych ludzi ze świata Kościoła, kultury, sztuki, polityków, którzy właśnie zapomnieli o swojej zwariowanej profesji i „pogadać” można z nimi np. o grzybach, śpiewie ptaków i innych nietoksycznych tematach. To niezwyczajnie zwyczajni ludzie, którzy jak my: jedzą, bawią się, śmieją i kochają odpoczynek na łonie natury.

Czasami zdarza się też, że…

I niespodzianka, obejrzyjmy świat „Zielonego Wiatru” oczyma kamer autora niezwykłej galerii.


Mariusz R.Fryckowski

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza