0 2 min 3 lata

Rekonstrukcja jedynej w Polsce drewnianej wieży górniczej podziemnej kopalni węgla brunatnego w Borach Tucholskich, aktywizacja społeczno-zawodowa w gospodarstwach opiekuńczych na terenie powiatu tucholskiego, czy organizacja IV Festiwalu Podróżników „Piąty Ocean” w Świeciu to przykłady wybrane spośród 11 działań instytucji pozarządowych, które zwyciężyły w marszałkowskim konkursie na najlepsze inicjatywy społeczne. Laureatom tegorocznej edycji nagrody wręczyli wczoraj (21 lipca) wicemarszałek Zbigniew Sosnowski i członek zarządu województwa Sławomir Kopyść.

-Funkcjonujące w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządu województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Z satysfakcją wyróżniamy i wspieramy zwłaszcza te opierające się na wolontariacie, których interesujące, nowatorskie działania mogą być inspiracją dla innych ngo-sów – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na uroczystości, która odbyła się w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu obecni byli także m.in. członkowie kapituły konkursu. Nagrody finansowe po 2,7 tysiąca złotych każda, wraz z tytułami „Rodzynki z pozarządówki” trafiły do 11 organizacji. Wśród laureatów znalazły się m.in. Stowarzyszenie Gospodarstw Opiekuńczych Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Tucholi, Fundacja Brama Epok z powiatu brodnickiego, czy Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Rypin. Wydarzenie zakończył koncert Rafała Zielińskiego.

W tym roku nagrody zostały przyznane po raz czternasty. Podczas poprzednich edycji konkursu w latach 2008-2020, zgłoszono łącznie 430 inicjatyw, z których 167 otrzymało nagrody finansowe w łącznej wysokości 390 tysięcy złotych.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl