Bella Skyway Festival 12 raz rozświetlił Toruń

Estimated read time 2 min read

Rozpoczęło się jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Torunia. W ramach tegorocznej edycji festiwalu światła zaprezentowany zostanie wyjątkowy mapping, przygotowany przez portugalskich artystów z grupy Ocubo, znanych na całym świecie specjalistów projekcji 3D. Partnerem głównym wydarzenia jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

Atrakcje rozpoczynającego się dziś festiwalu ulokowane zostały w trzech obszarach. W magiczny i baśniowy ogród zamieni się Dolina Marzeń. Na odwiedzających czekają m.in. pokaz zdjęć polskiej przyrody, iluminacje infrastruktury parkowej i otaczającej go zieleni, świetlna łąka i zegar słoneczny. Centralnym punktem drugiej strefy (przy ulicy Rapackiego) i całego festiwalu będzie mapping „Wielkie Święto Księżniczek: Niebo pełne odwagi i dobroci”.

Na budynku Collegium Maximum UMK pojawią się królowe i księżniczki Disneya, m.in. Ariel z „Małej syrenki”, Tiana z „Księżniczki i żaby”, Roszpunka z „Zaplątanych” oraz Anna i Elsa z „Krainy lodu”. Dopełnieniem bajkowej atmosfery będą świetlna aranżacja Collegium Minus UMK, instalacja przybierająca różne formy mgły oraz animacja „Żywioły”. Zamek krzyżacki i jego okolice zamienią się w trzecią festiwalową strefę. Znajdą się tu wideoart poruszający kwestię zmian klimatycznych na naszej planecie i liczne instalacje – m.in. nawiązująca do codziennego życia pszczół, przedstawiająca charakterystyczne budynki toruńskiej starówki z przymrużeniem oka, przenosząca widzów w podróż do egzoplanet.

  • Więcej informacji oraz program wydarzenia na stronie bellaskyway.pl.


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza