Powiat zlecił ekspertyzę infrastruktury drogowej

Estimated read time 3 min read

W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy mieszkańców niektórych gmin, które krytykują działania Starostwa Powiatowego w Tucholi, niestety, niesłusznie, sprawa wymaga wyjaśnienia.

Zacznijmy może od początku, do naszej redakcji dotarł list o ciekawej treści:

Poprosiliśmy o skomentowanie sytuacji przez Pana Starostę. Z wypowiedzi gospodarza powiatu wynika, że mamy do czynienia z czynnościami prewencyjnymi, które mają wykluczyć zagrożenia dla użytkowników nie tylko tego konkretnego miejsca, ale wszystkich tego typu konstrukcji w naszym powiecie. To zupełnie naturalna sytuacja, gdzie istnieje choć odrobina wątpliwości, co do stanu drogowych budowli drogowej. Mosty są istotnym przedmiotem tych specyficznych działań, domniemywać można, że wrażliwość powiatu w tej materii pogłębiła się, po ujawnieniu stanu technicznego mostu w Nadolniku, który zwyczajni groził katastrofą. Obecnie powstaje przepiękny, nowoczesny most z solidnymi fundamentami.

Co z konkretną sprawą mostu w Klonowie? Wyniki ekspertyzy są pozytywne, most nadaje się do użytku, a to oznacza, że bariery, o ile już nie zniknęły, to… znikną wkrótce. Inną sprawą jest poprawienie widoczności (chwasty, krzewy), na to wytłumaczenia nie ma, ale z pewnością i ten problem zostanie rozwiązany, zwłaszcza teraz, kiedy starostwo dysponuje nowoczesną maszyną, wieloczynnościową maszyną, która z podobnymi problemami radzi sobie dosłownie z marszu. Niesłuszne jest także potępianie władz Lubiewa, które nie są właścicielami wspomnianej drogi, a tym bardziej mostu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podobne problemy zgłaszane były przez te władze do starostwa ( być może nawet były).

Każda sprawa tego typu ma kilka den, sygnalizowanie problemów przez mieszkańców dowolnej gminy jest słuszne, ale komentarze, zwłaszcza te, które pełne są nieścisłości, powodują jedynie zamęt i krzywdzące konkretnych ludzi komentarze. Angażowanie w nie mediów powinno stanowić ostateczność, ponieważ kierować je należy np. do radnych, którzy komuś i czemuś służą, są głosem społeczeństwa, które wynajęło ich do pracy. Niestety, ludzie nawet ich nie znają i wędrują na skróty karmieni papką informacyjną wprost z telewizorów, wędrują wprost do redakcji, tylko po co?


(mrf.)

Fot. zrzut z profilu FB spotted Tuchola

Nazwisko autora(rki) listu do wyłącznej wiadomości red. tokis.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza