Dr Jerzy Szwankowski uhonorowany

Estimated read time 1 min read

Dr Jerzy Szwankowski, historyk, mieszkaniec Raciąża, znalazł się w gronie laureatów Konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego na Animatorów Kultury Dziedzictwa Narodowego i Tradycji Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jego kandydaturę zgłosił burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski.

„Dr Jerzy Szwankowski to pasjonat i badacz naszej regionalnej historii. Aktywnie od lat włącza się w opracowania licznych publikacji dotyczących dziejów Tucholi i ziemi tucholskiej. Nie miałem żadnych wątpliwości, że to właśnie jego osoba zasługuje na miano konkursowego tytułu” – podkreśla burmistrz.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się w minioną sobotę (11.09) podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Kruszwicy.

„Nagrody wręczali Bartosz Skaldowski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Warszawie, Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski i Dariusz Witczak, burmistrz Kruszwicy. Był też obecny Jerzy Kowalik, doradca wojewody. Wojewoda Bogdanowicz otrzymał ode mnie monografię parafii Lichnowy, która do 1772 roku była położona w powiecie tucholskim” – relacjonuje dr Jerzy Szwankowski.

Gratulujemy sukcesu.


(red.)

tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza