Na podwójnym gazie…

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (01.12.2021r.) policjanci zatrzymali do kontroli 24-latka, który popełnił wykroczenie drogowe. Mandat nie był jedynym zmartwieniem kierowcy. Okazało się bowiem, że mężczyzna kierował pojazdem mając 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci otrzymują liczne zgłoszenia dotyczące kierowców, którzy w rejonie nowo otwartego obiektu handlowego w Tucholi popełniają wykroczenia drogowe. Wczoraj (01.12.2021r.) na ul. Świeckiej patrol tucholskiej drogówki weryfikował to, czy uczestnicy ruchu stosują się do przepisów. W godzinach wieczornych funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autem, który, pomimo linii podwójnej ciągłej, skręcił do sklepu.

Sprawa miała zakończyć się mandatem. Jednak podczas rozmowy z 24-latkiem policjanci wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mundurowi sprawdzili jego stan trzeźwości. Przeczucie funkcjonariuszy potwierdziło się. Okazało się bowiem, że mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie 1,4 promila alkoholu.

Będzie teraz odpowiadał przed sądem za przestępstwo dotyczące kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza