0 3 min 2 lata

Mieszkańcy Powiatu Tucholskiego

Sytuacja epidemiczna w powiecie tucholskim, zmusza nas do podejmowania wielokierunkowych działań, które pozwalają nam normalnie wypełniać swoje obowiązki osobiste, rodzinne oraz zawodowe. Od kilkunastu dni zauważalny jest w naszym powiecie systematyczny wzrost liczby osób zakażanych, a co warte podkreślenia, hospitalizowanych. Ze statystyk wynika, że znacząca liczba mieszkańców nie skorzystała z możliwości szczepienia. Ma to wpływ  na ogólną liczbę osób zakażonych i tych, które walczą o zdrowie i życie pod respiratorem.

Naszym ogólnym celem, wszystkich samorządów oraz służb i inspekcji, od początku trwania pandemii COVID-19 jest zapewnienie Państwu bezpieczeństwa zdrowotnego. Jednym z najważniejszych instrumentów, które pomaga w osiągnięciu tego celu jest zaszczepienie się.

Szczepienie przeciw COVID-19 nie jest obowiązkiem, ale jest wyrazem głębokiego poczucia odpowiedzialności za własny los oraz los swoich bliskich i znajomych. Szczepienie pozwala zminimalizować lęk o zdrowie, tym bardziej w tak ważnym dla nas okresie rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Ponadto istotnym elementem walki z COVID-19 jest przestrzeganie norm sanitarnych, w tym zachowywanie dystansu społecznego, dezynfekowanie rąk oraz stosowanie maseczek ochronnych do osłony nosa i ust, wszędzie tak gdzie to konieczne. Apelujemy do Państwa o przestrzeganie norm sanitarnych, zachowanie reżimu sanitarnego oraz zaszczepienie się przeciw COVID-19.

W naszym powiecie jest do Państwa dyspozycji szereg miejsc, w których można się zaszczepić m.in. w przychodniach, Szpitalu Tucholskim czy mobilnych punktach szczepień.

Walka z pandemią jest naszym priorytetem, jednak do osiągnięcia tego celu potrzebna jest Państwa pomoc, dlatego jeszcze raz zachęcamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia się, co wspólnie doprowadzi nas do celu jakim jest wygaszenie pandemii COVID-19.


Starosta Tucholski

Burmistrz Tucholi

Wójtowie Gmin Powiatu Tucholskiego