0 2 min 2 lata

Dwa dni temu (04.01.2022r.) w miejscowej komendzie policji odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętego funkcjonariusza, pana Mateusza Sikory. Teraz młody adept zostanie skierowany na kurs podstawowy do szkoły policyjnej.

Ceremonię w sali tradycji miejscowej komendy policji rozpoczął dowódca uroczystości asp. szt. Daniel Spychała, który złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Policji w Tucholi podinsp. Wiesławowi Gapie. Następnie szef miejscowych stróży prawa oficjalnie przywitał nowego funkcjonariusza i przyjął od niego ślubowanie. Komendant życzył mu satysfakcji z pełnionej służby, wytrwałości w wykonywaniu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. W uroczystości uczestniczyli również: z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi kom. Marcin Szulczyk, Naczelnik Wydziału Kryminalnego nadkom. Kamila Leśniak, Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego asp. Tomasz Kuffel.

Nowy policjant musi ukończyć jeszcze szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku. Po ukończonym kursie będzie pełnić służbę w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym.


(red.)

KPP Tuchola

mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP w Tucholi