Kierował pojazdem pod wpływem narkotyków

Estimated read time 2 min read

W sobotę (08.01.2022r.) Policjanci z Posterunku Policji w Śliwicach zatrzymali 28-latka, który kierował autem pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli również przy nim środki odurzające. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 3.

W sobotę (08.01.2022r.) mundurowi otrzymali informację o zdarzeniu drogowym, do którego miało dojść w miejscowości Lipowa (gm. Śliwice). Funkcjonariusze, gdy dotarli na miejsce, zauważyli w rowie uszkodzony pojazd. Obok auta znajdował się jego kierowca. Mężczyzna miał problem z logicznym wypowiedzeniem się. Policjanci przeczuwali, że 28-latek może coś przed nimi ukrywać. Nie pomylili się. Funkcjonariusze, w trakcie przeszukania, znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. Z kolei w jego aucie ukryty był susz roślinny. Tester narkotykowy wskazał, że jest to amfetamina i marihuana. Mundurowi przeprowadzili również badanie pod kątem znajdowania się w organizmie kierowcy środków odurzających. Wstępne wyniki potwierdziły, że mieszkaniec gminy Śliwice kierował autem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany. Pobrano również od niego krew do badań na zawartość zakazanych substancji.

28-latek będzie musiał tłumaczyć się przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, za posiadanie przy sobie narkotyków, oraz za spowodowanie zdarzenia drogowego. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


(red.)
mł. asp. Łukasz Tomaszewski
Oficer Prasowy
KPP w Tucholi

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza