Policjanci pilnują porządku podczas patroli pieszych

Estimated read time 1 min read

Tucholscy stróże prawa, każdego dnia, dbają o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów odwiedzających powiat tucholski. Funkcjonariusze, w ramach patroli pieszych, sprawdzają ulice, parki, place i miejsca, do których nie dotrze radiowóz policyjny.

 

Na terenie Tucholi możemy spotkać policjantów patrolujących miasto pieszo. Takie patrole zauważymy z pewnością w miejscach, gdzie radiowóz ma utrudniony dojazd. Będą to ulice, parki, place oraz miejsca rekreacji. Z kolei funkcjonariuszy z tucholskiej „drogówki” spotkamy w rejonie przejść dla pieszych. Właśnie tam mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy stwarzają zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu. Policjanci, podczas patroli pieszych, dbają o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, a także turystów odwiedzających Bory Tucholskie.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach pieszych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, a także zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń. Funkcjonariusze będą również służyć pomocą i poradą tym, którzy jej potrzebują.

____________________________
(red.)
KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza