0 2 min 2 lata

Ma pasję, zwiedza świat w nietypowy sposób – przy pomocy specjalnego roweru. Napisał książkę, zna języki w tym egzotyczne i w kilka chwil nauczył przybyłych do tucholskiej MBP przywitania w suahili.Co najważniejsze, ma poczucie humoru.

Daniel (Dan) Kocuj urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Po ukończeniu jednoczesnych studiów magisterskich na kierunku Business and Languages w Edynburgu wykładał języki angielski i niemiecki na politechnice Miasta Meksyk. Uczył tych języków także w Chinach i Wietnamie. Doświadczenie w zarządzaniu projektami zdobył pracując w jednej z warszawskich korporacji. Zdobyte kompetencje okazały się przydatne w realizacji wielkiego marzenia: przejechać rowerem z Sydney do Szczecina.

Daniel Kocuj jest autorem bloga www.bike2.be oraz wielu artykułów, drukowanych w czasopismach “Żagle” oraz “Rowertour”; jest też laureatem nagrody “Rowertour” za najlepszą wyprawę 2012 roku.

Dziennikarz Jakub Porada napisał o Danielu: „Do tej pory jedynie w filmie Forrest Gump zobaczyłem człowieka, dla którego normalnym było robienie rzeczy kosmicznych. Teraz widzę, że jest ich więcej. Zapamiętajcie to nazwisko, bo jeszcze takiego fajnego gościa nie mieliśmy w programie. Robi wrażenie!”

Dziennikarz Jon Carter napisał o jego pierwszej książce: „Bike’owa Podróż wspaniale łączy dokument z prozą, a wprowadzenie trzech narratorów nadaje opowieści szerszy, ponad jednostkowy wymiar. Determinacja i zaangażowanie autora-podróżnika, znajdujące wyraz na stronach książki, niewątpliwie zasługują na uznanie. Polecam każdemu.”[za lubimyczytac.pl]

W relacji musimy wybaczyć pracy kamery, która odruchowo szuka światła („ostrząc”) w ciemnym pomieszczeniu.


(red.)