0 2 min 2 lata

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 56-latka z Bydgoszczy. W działania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów. Mężczyzna został przekazany pod opiekę medyków.

W poniedziałek (25.07.2022r.) w godzinach nocnych policjanci zostali poinformowaniu o zaginięciu 56-letniego mieszkańca Bydgoszczy, który w rejonie miejscowości Końskie Błota pozostawił pojazd i oddalił się w nieznanym kierunku. Mundurowi przyjęli od rodziny zawiadomienie i rozpoczęli poszukiwania. Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna, w chwili zaginięcia, ubrany był w krótkie spodenki typu jeans, białą koszulkę, kurtkę skórzaną koloru czarnego oraz wysokie buty sportowe koloru czarnego z czerwonymi podeszwami i napisem „Nike”. Zaginiony nie posiadał przy sobie telefonu komórkowego. W działania zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów, psy tropiące oraz wszelki sprzęt służbowy, w tym również policyjny dron i quad.

To właśnie policyjny quad w tym trudnym, zalesionym terenie okazał się niezawodny. Funkcjonariusz mł. asp. Janusz Narloch, który nim kierował, był w stanie dojechać w miejsca, do których radiowóz policyjny nie mógł dotrzeć. Mundurowy postanowił wytypować i sprawdzić kilka lokalizacji na wskazanym terenie leśnym. Wczoraj (26.07.2022r) około godziny 18:30, na drodze leśnej w rejonie Fojutowa, policjant zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi zaginionego. 56-latek był przemoczony, wycieńczony i wypowiadał się nielogiczne. Funkcjonariusz zaopiekował się nim do czasu przyjazdu pozostałych patroli i załogi pogotowia. Odnaleziony mieszkaniec Bydgoszczy trafił pod opiekę lekarzy.


(red.)

KPP Tuchola