ŻOŁNIERZE 34 CHOJNICKIEGO BATALIONU RADIOTECHNICZNEGO KOLEJNY RAZ ZACHĘCALI DO SŁUŻBY W WOJSKU POLSKIM

Estimated read time 2 min read

Zaglądamy do Naszych Przyjaciół z 34 CHOJNICKIEGO BATALIONU RADIOTECHNICZNEGO o którym za kilka dni będzie sporo nowych wieści na elektronicznych łamach tokis.pl.

(30.07.2022) w Brusach odbył się 23 Światowy Zjazd Kaszubów, a w niedzielę (31.07.2022) w Charzykowach XIII Jarmark Ekoturystyczny. Wydarzenia te zgromadziły wiele osób dlatego nie mogło na nich zabraknąć żołnierzy 34 Chojnickiego batalionu radiotechnicznego.

Chojniccy radiotechnicy wspólnie z żołnierzami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Człuchowie w otoczeniu kaszubskich kapel, miłośników folkloru oraz osób aktywnie promujących „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie” promowali Wojsko Polskie. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach żołnierze udzielali informacji na temat Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, jak również o możliwościach  związanych ze wstąpieniem do Zawodowej Służby Wojskowej. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników tych imprez cieszył się pojazd Honker wraz z wbudowaną radiostacją, który widziany z bliska okazał się niesamowitą atrakcją zwłaszcza wśród najmłodszych. Pomimo bardzo swobodnej atmosfery i rozrywkowego charakteru tych wydarzeń  zainteresowani służbą zadawali wiele poważnych pytań dotyczących Wojska, na które żołnierze bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadali.


(red.)

34brt.wp.mil.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza