POLICJANCI ROZMAWIALI Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

Estimated read time 2 min read

Tucholscy policjanci, w ostatnich dniach, przeprowadzili zajęcia, podczas których dzieci uczyły się bezpiecznego korzystania z drogi. Funkcjonariusze, za dobrą zabawę, wręczyli uczniom drobne upominki. Spotkania zorganizowano w ramach akcji „ROADPOL Safety Days”.

Dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się prawidłowych zachowań na drodze. Policjanci tucholskiej „drogówki” odwiedzają maluchów w szkołach i przedszkolach, aby przybliżyć im podstawowe zasady poruszania się po drodze. Najmłodsi dowiadują się również, o czym należy pamiętać przechodząc przez przejście dla pieszych, czy też jadąc rowerem. Podczas takich zajęć mundurowi wykorzystują miasteczko ruchu drogowego. Dzięki niemu każdy z uczestników ma możliwość wcielenia się w rolę kierowcy lub pieszego. Dzieci podczas takich zajęć uczą się przez zabawę.

Nie było inaczej podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 5 oraz Przedszkolu nr 1 w Tucholi. Wszyscy czynnie włączyli się w podróżowanie po rozłożonych ulicach miasteczka. Każdy miał także możliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu. Dzieci zadawały również wiele pytań, na które policjanci z przyjemnością odpowiadali. Funkcjonariusze wręczyli dzieciom odblaski. Spotkania zostały zorganizowane w ramach akcji „ROADPOL Safety Days” (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).


(RED.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza