UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ, BO NIE MIAŁ UPRAWNIEŃ

Estimated read time 2 min read

Tucholscy policjanci zatrzymali kierowcę audi, który próbował uniknąć kontroli drogowej. Mężczyzna podróżował niesprawnym technicznie autem. Okazało się również, że 36- latek nie posada uprawnień do kierowania. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (30.09.2022r.) w Tucholi na ul. Świeckiej funkcjonariusze tucholskiej „drogówki” postanowili zatrzymać audi, które poruszało się z niesprawnymi światłami. Kierowca na widok radiowozu i dawanych sygnałów do zatrzymania gwałtownie przyspieszył.

Policjanci natychmiast ruszyli za kierowcą. Ten nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuując jazdę. W trakcie ucieczki mężczyzna nie sygnalizował swoich manewrów i wyprzedzał kilka aut na przejściu dla pieszych. Na ul. Usługowej mundurowi wyprzedzili uciekiniera i zablokowali mu drogę. To właśnie tam funkcjonariusze zatrzymali 36-latka.

Jak się okazało, niesprawność techniczna auta nie była jedynym powodem ucieczki. Mężczyzna sam przyznał, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku kontroli policjanci ustalili również, że pojazd, którym poruszał się 36 latek, nie posiadał aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny auta został zatrzymany w ubiegłym roku.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza