YAMATO – The Drummers of Japan

Estimated read time 3 min read

Spektakularna grupa Yamato – najbardziej znani japońscy bębniarze świata powrócili do Polski, a my wzięliśmy udział w niezwykłym spektaklu w toruńskich Jordankach.

Bez wątpienia mieliśmy do czynienia z jedyną w swoim rodzaju muzyką  Dalekiego Wschodu. Ogromna dawka optymizmu, duchowej energii, dreszcze emocji, to wszystko zawarte było w prawie dwugodzinnym występie artystów z Japonii! Wydobywane przez muzyków dźwięki inspirowane są tradycyjną muzyką japońską, ale stanowią jej współczesne, przewrotne wariacje. Każdy z muzyków prowadzi własne kabaretowo-teatralne show. Zapierające dech w piersiach solowe popisy przeplatały się z fenomenalnymi utworami zbiorowymi.

Zespół Yamato słynie ze spektakularnych wizualnie widowisk, na których prezentuje sztukę gry na tradycyjnych bębnach taiko. Przedstawienie, podczas którego artyści prezentują swoją ogromną fizyczną wydajność posługując się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej pięciu metrów i pałeczkami o wadze do 3,5 kilograma, jest przeżyciem pozostawiających widzów bez tchu! Występ artystów z Japonii to niezwykłe połączenie odgłosów bębnów z dźwiękami tradycyjnych instrumentów strunowych szarpanych (koto, chappa, shino-bue, samisen, kane). Yamato wspaniale interpretuje muzyczne tradycje, które od wieków związane są z kulturą i religią Kraju Kwitnącej Wiśni

Ta idealna synchronizacja nie byłaby możliwa bez setek godzin intensywnych treningów i ekstremalnej koncentracji. Fantastyczne show jakie prezentują absorbuje taką ilość energii artystów, że potrzebują oni dwunastu godzin wypoczynku, aby zregenerować siły. Unikatowi bębniarze, wśród których zobaczymy również kobiety, od pierwszych uderzeń zachwycają i oczarowują publiczność rytmem, choreografią i dźwiękiem. Dzięki połączeniu instrumentów muzycznych i wyćwiczonej technice gry, występy Yamato oferują widzom niezwykłą różnorodność. Zaskakujące akrobacje połączone z wyśmienitym humorem artystów sprawiają, że widowisko z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Pokaz zachwyca również dzięki kolorowym, autentycznym japońskim strojom bębniarzy.

Do tej pory zespół wystąpił już w ponad 50 krajach na świecie angażując w swoje występy aż 6 mln widzów.

Potomkowie samurajów nie oszczędzali się, na scenie prócz humoru, dominował… tak, właśnie, ogromny wysiłek fizyczny, a efekty? Cóż, obejrzyjmy i posłuchajmy…


(red.)

ebilet.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza