ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH

Estimated read time 2 min read

Każdego roku w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W działania włączyli się również tucholscy policjanci. Funkcjonariusze uświadamiali kierowców, jakie mogą być skutki wypadków drogowych.

 

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych jest poświęcony pamięci zabitych oraz poszkodowanych w wypadkach drogowych, a także ich rodzinom i bliskim. Hołd w tym dniu oddawany jest również zespołom ratunkowym, które niosą pomoc przy tego typu wypadkach. Wśród nich są między innymi funkcjonariusze Policji drogowej oraz specjaliści medyczni.

Z tej okazji wczoraj (20.11.2022r.) działania zorganizowali również policjanci z Tucholi. Mundurowi informowali kierowców o skutkach wypadków drogowych. Funkcjonariusze przypominali również o przestrzeganiu przepisów oraz dostosowywaniu prędkości do panujących warunków na drodze, co w obecnej, zimowej aurze ma ogromne znaczenie. W działania, na lokalnych drogach gminy Kęsowo, zaangażował się również dzielnicowy sierż. szt. Tomasz Gac, który wraz z dziećmi z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej w Żalnie prosił kierowców o bezpieczną jazdę. Na pamiątkę spotkania każdy podróżny otrzymywał od dzieci lizaka. Dla kierujących i pasażerów było to miłe zaskoczenie. Dlatego wszyscy obiecywali maluchom, że będą odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza