0 3 min 1 rok

Brawura, alkohol i… tradycja, to ciągle mieszanka wybuchowa, którą rozładować muszą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Co ważne, robią to, ale ciągle zadajemy sobie pytanie, ilu kierowców pod wpływem używek są bezkarni i stanową realne niebezpieczeństwo dla innych użytkowników dróg? Warto uzmysłowić sobie, że kary, zwłaszcza teraz, za podobne przestępstwa są surowo karane przez prawo z konfiskatą pojazdu włącznie!

Podczas świąt Bożego Narodzenia policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W trakcie świątecznego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierowców.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu czas podróży. W tym okresie, na drogach, możemy zaobserwować większe natężenie ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali tucholscy policjanci. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny aut oraz prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Funkcjonariusze kontrolowali również stan trzeźwości kierujących. Podczas świątecznego weekendu (23-26.12.22r.), na drogach powiatu tucholskiego, doszło do czterech kolizji. Również w tym czasie dwie osoby kierowały swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu.

W sobotę (24.12.22r.) policjanci otrzymali zgłoszenie, że drogą wojewódzką nr 240 w kierunku Tucholi jedzie ciemny peugeot, którego kierowca nie może utrzymać prawidłowego toru jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali wskazane auto w rejonie Bladowa. Silny zapach alkoholu świadczył o tym, że mężczyzna może być pijany. Urządzenie pomiarowe potwierdziło przypuszczenia policjantów. W organizmie 36-latka znajdowało się 2,2 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Z kolei następnego dnia (25.12.2022r.) w rejonie Plaskosza został zatrzymany rowerzysta, który kierował jednośladem mając 1,4 promila alkoholu. W tym przypadku mężczyzna musi liczyć się z wysoką grzywną i sadowym zakazem kierowania rowerami.


(red.)

KPP Tuchola