MINISTER SCHREIBER Z WIZYTĄ W TUCHOLI

Estimated read time 3 min read

W piątek (10.03) do stolicy Borów Tucholskich przyjechał minister – członek rady Ministrów Łukasz Schreiber. Celem wizyty było podsumowanie kluczowych inwestycji drogowych zrealizowanych w 2022 roku, na które gmina Tuchola pozyskała dofinansowanie z rządowych programów.

Podczas konferencji prasowej burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski podkreślał znaczące wsparcie, jakie gmina otrzymała z budżetu państwa.

„Przede wszystkim planowaliśmy podzielić się naszą radością z faktu zakończenia bardzo ważnych inwestycji na terenie naszej gminy. W ramach rządowych programów udało się pozyskać bardzo duże dofinansowania. Było to blisko 14 mln zł. W ramach tych zadań udało się wybudować nowe drogi, zmodernizować stare, wybudować łącznik. To wszystko dzięki ogromnym środkom rządowym, które do nas popłynęły” – mówił burmistrz Tadeusz Kowalski.

Z kolei minister Łukasz Schreiber zauważył zdecydowane przyspieszenie w rozwoju miasta właśnie dzięki podejmowanym staraniom o uzyskanie środków na inwestycje.

„Myślę, że przykład Tucholi jest przykładem miasta, które znakomicie się rozwija w ciągu tych ostatnich lat. Nie dlatego, że ktoś jest z takiej czy innej opcji, nie dlatego, że jest to związane tylko z czyjąś sympatią, ale dlatego, że panu burmistrzowi udało się zgromadzić znakomity zespół – zawsze to podkreślam – bo samemu to wiele nie można zrobić. I tak jest. O te środki aplikujecie, te środki otrzymujecie i te środki potraficie wydawać. To jest też sztuka. Mam trochę oglądu, bo jeżdżę nie tylko po całym województwie, ale szerzej i wiem, że wszędzie tak to też dobrze nie wygląda” – podkreślił minister Łukasz Schreiber.

W konferencji wzięli też udział przedstawiciele wykonawców inwestycji.

A chodzi o budowę drogi publicznej – łącznika między ulicą Budowlaną a ulicą Cegielnianą w Tucholi (całkowity koszt dofinansowanego projektu to prawie 4,13 miliona złotych, z czego 1,7 mln zł pochodziło z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg), Kompleksowy rozwój infrastruktury publicznej, w tym dróg dojazdowych, w rejonie powstającego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Pracowni Fizjoterapii w Tucholi (koszt umowy to ponad 9,66 mln zł, w tym kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wyniosła 9,17 mln zł) oraz przebudowę ulic Zapolskiej, Asnyka, Wyspiańskiego i Baczyńskiego w Tucholi (koszt umowy to prawie 3,09 mln zł. Kwota dofinansowania z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to 2,93 mln zł).


(red.)

tuchola.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza