PODSUMOWANIE WIELKANOCNEGO WEEKENDU NA DROGACH

Estimated read time 2 min read

Podczas Świąt Wielkiej Nocy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W trakcie świątecznego weekendu doszło do 2 kolizji i 1 wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali również osoby, które podróżowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

Święta Wielkiej Nocy to dla wielu czas podróży do rodzin i bliskich. W tym okresie, na drogach, możemy zaobserwować większe natężenie ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali tucholscy policjanci. Mundurowi sprawdzali m.in.: stan techniczny aut, prędkość, z jaką poruszają się pojazdy oraz trzeźwość kierowców.

Podczas świątecznego weekendu, na drogach powiatu tucholskiego, doszło do 2 kolizji. W tym czasie miał miejsce również 1 wypadek drogowy.

Mundurowi zatrzymali także osoby, które podróżowały „na podwójnym gazie”. W sobotę (08.04.2023r.) funkcjonariusze zakończyli podróż 27-latka, który kierował autem mając 0,3 promila alkoholu. Z kolei w niedzielę (09.04.2023r.) nieodpowiedzialny kierowca audi uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Policjanci ustalili, że w jego organizmie znajdowało się blisko 1,7 promila. Od mężczyzny została także pobrana krew do dalszych badań. Również w tym samym dniu funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w organizmie kierującego jednośladem jest ponad 1,4 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialni kierowcy muszą liczyć się z wysokimi grzywnami oraz sądowymi zakazami kierowania pojazdami. Dodatkowo, kierowcy audi, za popełnione przestępstwo, grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza