Zwiedzaj region z Kosmicznym Paszportem Turystycznym!

Estimated read time 3 min read

W tym roku zabieramy mieszkańców województwa, turystów i gości, którzy spędzają wakacje na Kujawach i Pomorzu, w podróż śladami Mikołaja Kopernika. W ramach dorocznej kampanii Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej (K-POT) zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji i odwiedzenia wyjątkowych miejsc w regionie. Dla najaktywniejszych do zdobycia vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie. Aplikacja do pobrania.

– Kosmiczny Paszport Turystyczny polecam zarówno mieszkańcom województwa, jak i turystom. To doskonała okazja by poznać bliżej życie i działalność Mikołaja Kopernika w 550. rocznicę jego urodzin i przypomnieć, że Kujawy i Pomorze to Astroregion. Zgłębianie tajemnic kosmosu w naszym województwie nie jest domeną nielicznych. Dzięki Astrobazom Kopernik –  profesjonalnie wyposażonym przyszkolnym obserwatoriom, dedykowanym nieprofesjonalnym entuzjastom astronomii – każdy ma szansę zostać odkrywcą kosmosu! – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

 

– Kujawsko-Pomorskie Konstelacje dobrych miejsc nigdy nie świeciły tak jasno na turystycznej mapie kraju i Europy. Rocznica urodzin naszego astronoma to kotwica medialna Polskiej Organizacji Turystycznej w promocji krajowej i zagranicznej. Wybór tematyki tegorocznego Paszportu Turystycznego był oczywisty. To doskonały pretekst do promocji turystycznej marki naszego województwa. Zapraszam w Konstelacje dobrych miejsc i zachęcam do wspólnej zabawy z aplikacją paszportową – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

 

Paszport Turystyczny to doroczna kampania zachęcająca mieszkańców województwa i turystów do podróżowania po jego subregionach. Paszport jest miniprzewodnikiem z propozycjami tras zwiedzania – konstelacji. Główną ideą kampanii jest promocja mało znanych zakątków. Każda z tras uwzględnia popularne atrakcje, uzupełnione o tzw. zakaMARKI – punkty na mapie Kujawsko-Pomorskiego o dużym potencjale, które nie są jeszcze w pełni zagospodarowane lub skomercjalizowane. Kosmiczny Paszport Turystyczny stawia w centrum postać Kopernika i zaprowadzi nas do miejsc, w których mieszkał, które odwiedzał i tych, które w jego epoce pełniły ważną rolę.

 

Zachęcamy do pobrania mobilnej aplikacji paszport.kujawsko-pomorskie.travel/. Po jej zainstalowaniu i założeniu konta możemy ruszać w teren. Akcja potrwa do października. Za każdym razem, gdy odwiedzimy miejsce znajdujące się na paszportowej liście oraz dodatkowo – rozwiążemy zadanie w grach terenowych, otrzymamy punkty (na podstawie geolokalizacji). Celem zabawy jest zwiedzenie jak największej liczby zakaMARKÓW naszego regionu, a przy okazji zdobycie przy tym odpowiedniej liczby punktów – osoby, które zbiorą ich minimum 100 oraz opiszą w aplikacji wrażenia z podróży po kujawsko-pomorskich miejscach związanych z Mikołajem Kopernikiem, mają szansę na nagrody. K-POT przygotowała vouchery na pobyt w hotelach i gospodarstwach agroturystycznych w naszym województwie oraz nagrody rzeczowe (hulajnogę elektryczną, kamerę GoPro i teleskop).


(red.)

kujawsko-pomorskie.pl

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza