POLICJANCI ZNAKOWALI ROWERY

Estimated read time 1 min read

W miniony weekend policjanci uczestniczyli w piknikach, które odbyły się na terenie powiatu tucholskiego. Mundurowi zaprezentowali policyjny sprzęt oraz znakowali rowery. Działania cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Policjanci z tucholskiej jednostki uczestniczyli w piknikach, które odbyły się na terenie Ośrodka Sportu I Rekreacji w Tucholi oraz Szkole Podstawowej w Bysławiu. Podczas tych wydarzeń mundurowi znakowali rowery. Łącznie funkcjonariusze oznakowali blisko 50 jednośladów. Procedura przedsięwzięcia polega na wygrawerowaniu na ramie roweru trwałego numeru identyfikacyjnego, który dodatkowo zabezpieczony jest charakterystyczną zieloną nalepką z napisem „UWAGA ROWER OZNAKOWANY” i logiem Policji. Następnie policjant wydaje właścicielowi „dowód rejestracyjny” jako poświadczenia rejestracji jednośladu w policyjnej bazie danych.

Ten znak jest skuteczną przestrogą dla złodzieja, gdyż informuje o tym, że rower znajduje się już w policyjnych systemach. Taki znacznik pozwala również szybko odszukać właściciela w przypadku pozostawienia cennej zguby.

Pikniki były również doskonałą okazją do zaprezentowania policyjnego sprzętu oraz zachęcenia do wstąpienia w szeregi Policji.


(red.)

Mat. nadesłane.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza