Stacja Rudzki Most, proszę wsiadać, drzwi zamykać… już wkrótce!

Estimated read time 1 min read

No, dobrze, może nie stacja, a przystanek kolejowy w Rudzkim Moście. Właśnie rozpoczęła się jego budowa. Trwają prace ziemne, które odbywają się po obu stronach pobliskiego przejazdu kolejowego, jeszcze z nawierzchnią szutrową. Całość usytuowano przy lokalnym skrzyżowaniu.

Przystanek Tuchola Rudzki Most będzie w sąsiedztwie skrzyżowania z ulicami: Zieloną, Budowlanych i Międzylesie. Z nowego przystanku będzie można wsiąść do pociągów na linii nr 208 w kierunku Chojnic i Bydgoszczy.

Inwestycja jest realizowana ze środków z rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Wielkie zasługi w wywalczeniu przystanku przypisujemy Józefowi Prostojankowi – znanemu sędziemu pięściarskiemu, który bój o tę inwestycję w Urzędzie Marszałkowskim toczył od lat. I udało się! Praca wre, a pracownicy, również z Ukrainy, pracują jak mrówki. Inwestycją zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Inwestycja pochłonie około 2,2 mln zł netto ( informacja ze stycznia 2022). Inwestor – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ( Informacje za TVP-3).

***

 

 


(red.)

Mat. fotograficzny i filmowy @Mariusz R.Fryckowski

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza