MAMY MISTRZÓW W PATROLOWANIU I TROPIENIU

Estimated read time 2 min read

Dla nas to oczywiste, Tomek potrafi zaklinać czworonogi do tego stopnia, że…

Aspirant Tomasz Kozielecki przewodnik psów policyjnych z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału XX Mistrzostw Kynologicznych Policji. Ogólnopolska ranga tych zawodów, ale także poprzednie osiągnięcia policjanta oraz trenowanych przez niego policyjnych psów pokazują, że mamy w kujawsko-pomorskim prawdziwego mistrza i pasjonatę.

Aspirant Tomasz Kozielecki służbę w policji rozpoczął 16 lat temu. Obecnie jest przewodnikiem psów służbowych Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. Jego wsparciem podczas pełnienia służby są owczarki: patrolowo-tropiący Radin oraz do wyszukiwania zapachu narkotyków – Ognik. To już kolejne czworonogi, z którym policjant patroluje ulice Tucholi.

Aspirant Tomasz Kozielecki łączy trudną i wymagającą służbę z realizacją swojej pasji, którą jest praca i tresura psów. Tomek ma na swoim koncie już trzy statuetki, ale jego przygoda z policyjnymi zawodami rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy zajął drużynowo IV miejsce podczas ogólnopolskich Kynologicznych Mistrzostw Policji. Dwa lata później ponownie reprezentował garnizon kujawsko-pomorski z psem Edyl. Wówczas indywidualnie zajęli II natomiast drużynowo – I miejsce.

W 2018 roku z psem Edyl Tomek ponownie stanął na podium. Tym razem jednak zdobyli pierwszy upragniony tytuł mistrza w kategorii psów patrolowo-tropiących, natomiast drużynowo wówczas nasza ekipa zajęła III miejsce.

W tym roku, asp. Tomasz Kozielecki po raz kolejny sięgnął po laur zwycięstwa i wraz ze swoim nowym psem Radin zajął I miejsce w klasyfikacji indywidualnej finału XX Mistrzostw Kynologicznych Policji i IV miejsce drużynowo.

Aspirant Tomasz Kozielecki chętnie bierze udział w pokazach dla mieszkańców, spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, gdzie może zaprezentować umiejętności swoich psów. Świetne przygotowanie, komunikacja przewodnika z psem oraz zaangażowanie sprawiają, że spotkania z Tomkiem i jego podopiecznymi budzą zawsze ogromne zainteresowanie.

W swojej karierze przewodnika Tomasz Kozielecki miał już kilka psów. Pierwszy był Aron, później Nosek, Edyl, a teraz Ognik i Radin. Niektóre z nich, po przejściu na policyjną „emeryturę”, gdy było to możliwe, zamieszkały razem ze swoim przewodnikiem. Jedno można o Tomku powiedzieć z całą pewnością na psach zna się jak mało kto.


Od redakcji:

Gratulujemy!


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza