„Pejzaż bez Ciebie” w telewizji 1 listopada

Estimated read time 3 min read

Wielu z nas słyszało ten koncert na żywo w Arenie Toruń, 1 listopada będzie go mogła obejrzeć w telewizji cała Polska. Zapraszamy na „Pejzaż bez Ciebie” poświęcony pamięci Ryszarda Riedla, wokalisty i frontmana kultowego zespołu „Dżem”.

Marszałek Piotr Całbecki: – Niech ten wieczór będzie hołdem złożonym wielkiemu artyście i wszystkim wspaniałym artystom, których już nie ma wśród nas, a wciąż są obecni w naszych sercach i pamięci.

– Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to szczególny dla Polaków czas, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli, ale pozostali w naszych sercach i pamięci, których kochamy, wspominamy. „Pejzaż bez Ciebie” to szczególny festiwal – wspominamy wspaniałych artystów, którzy są wciąż obecni w nowych pokoleniach wykonawców – wspaniałych polskich wykonawców – żyją w kolejnych latach i epokach. To również festiwal, podczas którego odkrywamy nowe talenty, a młodzi artyści mają możliwość debiutowania przed wielkim audytorium.  

Nasz bohater, dla przyjaciół Rysiek, gdyby tutaj stanął, na pewno by podziękował za ten koncert, za spotkanie, wszystkim artystom, wykonawcom, wszystkim państwu. Ale myślę też, że powtórzyłby słowa, które powtarzał na wielu koncertach, kierując  je do młodych ludzi – aby unikali narkotyków, aby nie prowokowali siebie pokusą używek. On przegrał (…) [walkę z uzależnieniem]. Sądzę, że ten dobry człowiek, gdyby mógł, gdyby tutaj dzisiaj stanął i mógł do państwa przemówić, w trosce o młode pokolenie w XXI wieku powtórzyłby te słowa po raz kolejny.

Wspominamy dobrego człowieka, wspaniałego artystę, który w dłoniach nosił serce, a na ramieniu duszę – zaprasza marszałek Piotr Całbecki.

Koncert „Pejzaż bez Ciebie – Ryszard Riedel”, premiera 1 listopada w TVP 1, początek godz. 17.35, czas trwania 62 min. Nagrania dokonano 24 października w Arenie Toruń, podczas wydarzenia z udziałem publiczności.

Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie” to przedsięwzięcie artystyczne, którego celem jest przypominanie twórczości tych gwiazd polskiej sceny muzycznej, których nie ma już pośród nas. Festiwal odbywa się w Kujawsko-Pomorskiem nieprzerwanie od 2005 roku, koncert galowy transmituje za każdym razem Telewizja Polska. Podczas poprzednich edycji wspominaliśmy Krzysztofa Klenczona, Mieczysław Fogga, Annę Jantar, Grzegorza Ciechowskiego, Czesława Niemena, Jonasza Koftę, zespół „Breakout”, Irenę Jarocką, Janusza Kruka i grupę „2 plus 1”oraz Marka Jackowskiego, Marka Grechutę, Agnieszkę Osiecką, Kalinę Jędrusik, Zbigniewa Wodeckiego i Edwarda Stachurę.


(red.)

Materiały partnera

fot. fot. Wojtek Szabelski

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza