Przy Szkole Podstawowej w Legbądzie trwają prace przy budowie boiska sportowego wraz z zapleczem socjalnym

Estimated read time 2 min read

Przy Szkole Podstawowej w Legbądzie trwają prace przy budowie boiska sportowego wraz z zapleczem socjalnym.

Boisko będzie wyposażone w bramki i piłkochwyty, a wśród elementów małej architektury znajdą się ławki, stoliki do gry w szachy, urządzenia siłowni plenerowej i stojaki rowerowe.

W ramach zadania wykonano już sieć kanalizacji deszczowej i przebudowano większą część ulicy Polnej wraz z łącznikiem z ulicą Szkolną.

„To inwestycja bardzo oczekiwana przez mieszkańców sołectwa, którzy wraz z dyrektorką szkoły Barbarą Drewczyńską i radnymi z tego okręgu od lat zabiegali o budowę boiska sportowego. Finalnie zadanie to nabrało większego rozmachu, bo powstaje cały kompleks sportowo-rekreacyjny” – podkreśla burmistrz Tadeusz Kowalski.

Inwestycja pod nazwą „Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej w Legbądzie wraz z drogą dojazdową (ul. Polna)” jest jedną z czterech w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej oraz związanej z nią infrastruktury drogowej na terenie gminy Tuchola”. Na jego realizację gmina Tuchola pozyskała dofinansowanie w wysokości 95% w ramach środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Wartość zadania wynosi 2 999 615,59 zł brutto. Prace przebiegają zgodnie z planem. Termin ich zakończenia mija pod koniec stycznia 2024 r.

Jak wygląda stan budowy na dzisiaj?


(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza