Unitas Durat dla pani Ireny

Estimated read time 2 min read

To skromna i bardzo pogoda osoba, którą cechuje duża ciekawość świata – Irena Glazer z Bród (powiat tucholski) dołączyła do grona stuletnich mieszkańców naszego regionu, uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Medal jubilatce w imieniu marszałka Piotra Całbeckiego wręczył w piątek (27 listopada) radny województwa Tadeusz Pogoda

– Nasze korzenie to historia naszych rodziców, dziadków i pradziadków. Dziękujemy najstarszym mieszkańcom Kujaw i Pomorza za przekazywane doświadczenie i wkład w budowę naszej współczesności – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Irena Marta Glazer, z domu Dalke, urodziła się 21 października 1923 roku w Brodach. Rodzice jubilatki pracowali na gospodarstwie rolnym. Pani Irena miała siedmioro rodzeństwa. Nestorka przed wybuchem wojny ukończyła szkołę podstawową w pobliskim Legbądzie.

W 1953 roku wyszła za mąż, za Jana Glazera. Małżeństwo doczekało się trzech córek: Wiesławy, Ewy i Małgorzaty, dziewięciorga wnuków oraz czternaściorga prawnuków. Nestorka zajmowała się prowadzeniem domu i wychowywaniem dzieci, pomagała w opiece nad wnukami i prawnukami. Czynnie działała w kole gospodyń wiejskich.

To kobieta pozytywnie nastawiona do życia, uśmiechnięta i radosna, w doskonałej kondycji. W wolnych chwilach przyjemność dawały jej robótki ręczne, lubi robić na drutach.


(red.)

Materiały partnera.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza