0 2 min 2 miesiące

Policjanci z tucholskiej „drogówki” zatrzymali 28-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed funkcjonariuszami. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (18.02.2024r.) wieczorem w Kęsowie policjanci postanowili zatrzymać do kontroli pojazd marki Volkswagen. Kierowca auta nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast ruszyli za kierującym dając mu polecenia do zatrzymania przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych. 28-latek jechał bardzo szybko i nie reagował. W rejonie miejscowości Drożdzienica pirat drogowy został zatrzymany.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 28-latka znajdowało się 0,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Kierujący stracił również prawo jazdy.

Niezatrzymanie się do kontroli to przestępstwo, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca będzie również odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.


(red.)

Mat. nadesłane.