Policjanci zabezpieczali odnalezione niewybuchy

Estimated read time 1 min read
Tucholscy policjanci zabezpieczali niewybuchy odnalezione w rejonie Małego Gacna oraz w Tucholi. Znaleziska zostały przekazane patrolowi saperskiemu. Apelujemy o niezwłoczne powiadamianie służb w przypadku odnalezienia podobnych militariów.

Pierwsze znalezisko znajdowało się w rejonie Małego Gacna. Właśnie tam, podczas prac leśnych, został odnaleziony niewybuch pochodzący z czasów Ii Wojny Światowej. Policjanci wstępnie stwierdzili, że jest to granat moździerzowy. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. Znalezisko został przekazane patrolowi saperskiemu z Chełmna, który potwierdził ustalenia tucholskich funkcjonariuszy.

Z kolei w Tucholi mężczyzna odnalazł skorodowany granat. Tu także nieodzowna okazała się pomoc tucholskich policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce i ustalili, że jest to granat ręczny „F1”. Na miejsce również przybył patrol z Chełmna, który zneutralizował znalezisko pochodzące z czasów II Wojny Światowej.

Apelujemy o ostrożność i jednocześnie przypominamy, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać oraz próbować ich przenosić. W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.

 


(red.)

(KPP Tuchola)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza