Policjanci zabezpieczali dwa niewybuchy

Estimated read time 1 min read

Tucholscy policjanci zabezpieczali niewybuchy odnalezione w rejonie Woziwody oraz Tucholi. Granaty ręczne „F1” zostały przekazane patrolowi saperskiemu. Apelujemy o niezwłoczne powiadamianie służb w przypadku odnalezienia podobnych militariów.

W ostatnich dniach dyżurny tucholskiej jednostki otrzymał 2 zgłoszenia dotyczące odnalezienia niewybuchów. Granaty ręczne „F1” znajdowały się na obszarach leśnych.

Pierwszy z nich został odnaleziony w rejonie Woziwody w niedzielę (03.03.24r.). Policjanci wstępnie stwierdzili, że jest to granat ręczny „F1” pochodzący z czasów Ii Wojny Światowej. Patrol saperski z Chełmna przybył po znalezisko dnia następnego. Funkcjonariusze przez ten czas zabezpieczali miejsce przed dostępem innych osób.

Drugi z niewybuchów znajdował się w lesie w okolicy Rudzkiego Mostu. Tu również nieodzowna okazała się pomoc tucholskich policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce i ustalili, że to kolejny granat ręczny „F1”. Patrol saperski z Chełmna zneutralizował znalezisko pochodzące z czasów II Wojny Światowej.

W przypadku odnalezienia podobnych militariów należy niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby.


(red.)

KPP Tuchola

Fot. wst. pan Marek

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza