WIELKANOCNY WEEKEND NA DROGACH

Estimated read time 2 min read

Podczas Świąt Wielkiej Nocy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W trakcie świątecznego weekendu doszło do kilku zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali również nietrzeźwego kierowcę oraz mężczyznę, który znacznie przekroczył prędkość.

Święta Wielkiej Nocy to dla wielu czas podróży do rodzin i bliskich. W tym okresie, na drogach, możemy zaobserwować większe natężenie ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali tucholscy policjanci. Mundurowi sprawdzali m.in.: stan techniczny aut, prędkość, z jaką poruszają się pojazdy oraz trzeźwość kierowców.

Podczas świątecznego weekendu, na drogach powiatu tucholskiego, doszło do 5 zdarzeń drogowych. Jedno z nich miało miejsce w piątek (29.03.24r.) w Tucholi w rejonie jeziora Głęboczek. Właśnie tam mężczyzna poruszający się motorowerem uderzył w skrzynkę energetyczną. Policjanci zweryfikowali stan trzeźwości 32-latka. Urządzenie pomiarowe wskazało, że w jego organizmie znajduje się 2,6 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu miłośnikowi jednośladów grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi zatrzymali także kierowcę, który podróżował przez Cekcyn z prędkością 109 km/h. Policjanci ukarali go mandatem w kwocie 1500 zł i 13 pkt karnymi. Mężczyzna stracił również prawo jazdy.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza