CENTRUM SPORTOWO – REKREACYJNE W LEBĄDZIE

Estimated read time 2 min read

„To jedno z kilku zadań, które realizujemy w tym roku i na które nasz samorząd otrzymał wysokie, bo aż 95-procentowe dofinansowanie ze środków rządowych. Mieszkańcy sołectwa Legbąd na czele z dyrektorką szkoły panią Barbarą Drewczyńską i radnymi z tego okręgu od lat zabiegali o budowę boiska sportowego. Dziś nasza radość jest ogromna, bo powstaje nie tylko boisko, ale cały kompleks sportowo-rekreacyjny. Nie da się ukryć, że gdyby nie środki z zewnątrz, nie byłoby nas stać na całkowite pokrycie kosztów takiej inwestycji” – powiada burmistrz Tucholi. Rzeczywiście, obiekt robi wrażenie.

W pierwszym etapie zbudowana została kanalizacja deszczowa. Projekt przewidywał zabudowę układu trzech niezależnych kolektorów z odprowadzeniem wód opadowych i roztopowych z trzech zlewni cząstkowych. Wody opadowe z terenu inwestycji, projektowaną siecią kanalizacji deszczowej, zostały odprowadzone do gruntu za pomocą zabudowanych zbiorników ze skrzyń retencyjno–rozsączających zlokalizowanych w pasie drogi gminnej. Na tym etapie dobrą robotę wykonało tucholskie PK.

Wartość inwestycji wynosi 2 999 615,59 zł brutto.

To jedno z zadań, na które gmina Tuchola pozyskała dofinansowanie w wysokości 95% w ramach środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Wykonawcą inwestycji jest firma AB Factor Andrzej Borowski z Bydgoszczy.

Dzisiaj na terenie obiektu trwają prace porządkowe i wysiewana jest trawa. Pracownicy robią sobie krótką przerwę na naszą prośbę, a następnie odkurzają ( i to dosłownie) płytę boiska oraz tereny przyległe. Już wkrótce obiekt przejmą… dzieci.


(red.)

Fot. Mariusz R.Fryckowski

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza