POLICYJNA KONTROLA AUTOKARU

Estimated read time 2 min read

Policjanci tucholskiej „drogówki” kontrolują autokary wiozące dzieci na wycieczki szkolne. Ostatnio funkcjonariusze sprawdzili pojazd przewożący pociechy z Przedszkola nr 1 w Tucholi. Maluchy szczęśliwie wyruszyły w podroż.

Autokary wiozące dzieci na wycieczki szkolne powinny być sprawne technicznie, a kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy. Nawet najmniejsza usterka pojazdu może wpłynąć na bezpieczeństwo podróżnych. Policjanci przed podróżą dokonują sprawdzenia wielu układów znajdujących się w pojeździe. Kontrola świateł, ogumienia, hamulców to tylko wstępny etap kontroli. Funkcjonariusze weryfikują również czas pracy kierowcy oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Autokar przed podróżą musi być w 100% sprawny. W przeciwnym wypadku dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany.

W ostatnim czasie został skontrolowany autokar jadący w trasę z maluchami z Przedszkola nr 1 w Tucholi. Kierowca był przygotowany do kontroli. Policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń co do stanu technicznego pojazdu. Dzieci szczęśliwe i zadowolone wyruszyły w podróż.

Przypominamy, że o przeprowadzenie kontroli może zwrócić się organizator wycieczki, nauczyciel, opiekun grupy lub rodzic dziecka. Można to zrobić listownie lub telefonicznie dzwoniąc bezpośrednio na stanowisko kierowania KPP Tuchola (47 75 23 200), najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem. W zgłoszeniu należy uwzględnić datę i planowany czas wyjazdu. W ustalaniu harmonogramu wycieczki należy przewidzieć również czas na przeprowadzenie kontroli, który może wynieść ok. 30-50 min.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza