NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC. Zmiana na stanowisku komendanta KPP w Tucholi

Estimated read time 3 min read

Sytuacja jest dziwna i zastanawiająca i nie pochodzi ze źródeł policyjnych, musieliśmy oprzeć się na redakcyjnych kontaktach daleko od Tucholi, aby choć trochę przybliżyć się do informacji, która niestety, nie do końca może okazać się rzetelna. Jedno jest pewne w kwestii zmiany komendanta, nie mamy wątpliwości co do faktu samej zmiany.

Jutro około godziny 11:15 w tucholskiej komendzie odbędzie się zbiórka w wąskim gronie, gdzie oficjalnie obowiązki komendanta przejmie INSP. pan PAWEŁ ZAWADA były KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM. Zastąpi on nadkom. pana Marcina Szulczyka, który niespełna rok temu zastąpił podinsp. pana Wiesława Gapę. Były już komendant KPP w Tucholi przejmie obowiązki komendanta w Sępólnie Krajeńskim jutro o godzinie dziewiątej, czyli roszada jest wyjątkowo prosta.

Skąd te zmiany? Trudno powiedzieć, ale ich zasięg jest duży i dotyczy całego garnizonu.

Według naszych informacji jutrzejsza zmiana w Tucholi odbędzie się w wąskim gronie i bez udziału mediów. Nie mamy informacji o oficjalnym pożegnaniu ustępującego komendanta KPP w Tucholi, jak to zwykle bywało, być może, że pośpiech to uniemożliwił i celebra odbędzie się później. Może…

Nadkom. Marcin Szulczyk służbę w Policji pełni od 2003 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Służył głównie w pionie prewencji. Przechodząc kolejne szczeble kariery zdobywał doświadczenie na stanowiskach wykonawczych, a następnie kierowniczych.

Przebieg służby na stanowiskach kierowniczych:

 • Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Tucholi
 • I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi
 • Od 29.05.2023r. Komendant Powiatowy Policji w Tucholi.

Otrzymane odznaczenia państwowe i resortowe:

 • Srebrny Medal za Długoletnią Służbę
 • Srebrna oraz Brązowa Odznaka „Zasłużony Policjant”

W naszej pamięci zapisze się jako wzorowy policjant, który sumiennie wykonywał swoje obowiązki. Panu nadkomisarzowi życzymy wszystkiego co najlepsze podczas pokonywania nowych wyzwań.

Kilka słów o nowym komendancie.

INSP. PAWEŁ ZAWADA służbę w Policji pełni od 1995 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Wrocławskiego.

Przebieg służby na stanowiskach kierowniczych:

 • Naczelnik Sekcji Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Wydziału Kryminalnego KPP w Człuchowie
 • Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Człuchowie
 • I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim
 • p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeński
 • od 30.09.2016 Komendant Powiatowy Policji w Sępólnie Krajeńskim

Otrzymane odznaczenia państwowe i resortowe:

 • Brązowy Krzyż Zasługi
 • Brązowy Medal za Długoletnią Służbę
 • Złota Odznaka ,,Zasłużony Policjant”

Nowy pan Komendant musi mieć świadomość tego, że trafił do wyjątkowej jednostki i będzie miał „pod sobą” ludzi, których cenimy i do których mamy zaufanie i to od wielu lat. Zwracamy uwagę na to,  aby ten potencjał nie został zmarnowany. Życzymy powodzenia w nowej służbie.

 

Z ostatniej chwili…


Mariusz R.Fryckowski

Materiały dostępne w sieci.

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza