KAS INFORMUJE. Zlikwidowano nielegalne punkty hazardowe

Estimated read time 2 min read
  • Działania operacyjne funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej, przyczyniły się do wykrycia na terenie Grudziądza dwóch nielegalnych „jaskiń hazardu”.
  • W trakcie przeszukania podejrzanych lokali zabezpieczono 5 nielegalnych automatów do gier oraz 30 tys. zł w gotówce.

Mundurowi z kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili kontrole w dwóch lokalach na terenie Grudziądza. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy KAS wynikało, że w tych punktach ponownie organizowane są nielegalne gry hazardowe.

W wyniku przeszukania obydwu lokali, zabezpieczono 5 automatów, na których funkcjonariusze przeprowadzili eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Wszystkie potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Mundurowi zatrzymali również ponad 30 tys. zł w gotówce, klucze serwisowe i  dokumentację związaną z prowadzeniem nielegalnego rocederu.

KAS prowadzi aktualnie postępowanie mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za urządzanie zakazanych gier hazardowych w grudziądzkich lokalach.

KAS przypomina

Nielegalny hazard to nie tylko straty dla Skarbu Państwa, ale również ogromne zagrożenie społeczne. Uzależnienie od hazardu powoduje wiele problemów osobistych, uszczerbek na zdrowiu psychicznym (depresje), współuzależnienie bliskich, zadłużenie, bankructwo, utratę dochodów.

Koszty społeczne i ekonomiczne tego uzależnienia ponoszą nie tylko rodziny hazardzistów, czy ich pracodawcy, ale całe społeczeństwo.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać pod Krajowy Telefon Interwencyjny KAS – 800 060 000 oraz na adresem e-mail: powiadomKAS@mf.gov.pl.


(red.)

Bartosz Stróżyński rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy

 

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza