Wyjątkowy Dzień Dziecka w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim

Estimated read time 3 min read

Strefa zabaw dla dzieci, kreatywne warsztaty, spotkanie z Wojewodą Michałem Sztyblem i inne atrakcje czekały na mieszkańców naszego województwa podczas Dnia Otwartego z okazji Dnia Dziecka w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Po raz pierwszy Wojewoda Michał Sztybel zaprosił mieszkańców na wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka, na którym gościł również Alicję z Krainy Czarów z przyjaciółmi, która zadbała o atrakcje dla najmłodszych.

Z okazji Dnia Dziecka życzę Wam wielu radosnych chwil, uśmiechu i niezapomnianych przygód. Niech każdy dzień przynosi Wam nowe odkrycia i mnóstwo szczęścia! Rodzicom życzę, aby codzienność z Waszymi pociechami była pełna radości. To właśnie Wasze dzieci są przyszłością Polski!

– mówił Wojewoda.

 

Już przed samym wejściem czekały niesamowite atrakcje!

W strefie przed Urzędem mieszkańcy mogli odwiedzić Policjantów i Strażaków, którzy przygotowali dla nich swoje wozy oraz gry i zabawy. Nie zabrakło także stanowiska Numeru Alarmowego 112, gdzie poza kołem fortuny można było otrzymać pyszną watę cukrową. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki jest eko, więc razem z Czystą Bydgoszczą przekazywaliśmy dobre praktyki, związane z troską o nasze środowisko.

Nie zabrakło także profilaktyki. Dzięki NFZ przed Urzędem pojawił się mammobus, w którym panie miały okazję wykonać profilaktyczne badanie w ramach programu profilaktyka raka piersi finansowanego przez NFZ.

Urząd zamienił się w Krainę Czarów!

Na najmłodszych gości czekała bezpieczna strefa maluszka i kolorowanek, a na nieco starszych –kreatywne warsztaty dekorowania doniczek, tworzenia naturalnych kosmetyków i herbatek. Nie zabrakło również malowania twarzy, zamykania w bańce i konkursów z nagrodami.

Na kolejnych piętrach Urzędu przygotowane zostały kolejne niespodzianki – ścianka do zdjęć, stoisko z balonami, pobieranie odcisków palców pod okiem technika kryminalistyki oraz spotkanie z Wojewodą w jego gabinecie, gdzie nie zabrakło rozmów i pamiątkowych zdjęć.

We Foyer można było spotkać się z przedstawicielami NFZ, którzy przygotowali dla gości badania ciśnienia oraz analizę składu ciała, a także wiele cennych informacji na temat profilu zaufanego i Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która można było wyrobić od ręki.

Podczas wydarzenia, pierwszy raz umożliwiono także zwiedzanie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który monitoruje stan bezpieczeństwa na obszarze województwa, a także koordynuje dyspozycyjność i gotowość sił i środków ratowniczych.


(red.)

gov.pl

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza