26 września 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Bezpieczna droga do szkoły”- świetna akcja policjantów

1 min read

Tucholscy policjanci przeprowadzili zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi. Maluchy, pod okiem funkcjonariuszy, ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych. Stróże prawa przygotowali również atrakcję – policyjnego quada.

 

Większość dzieci, aby dotrzeć do swojej szkoły musi pokonać jedno, a nawet kilka przejść dla pieszych. Policjanci we wtorek (07.09.2021r.) udali się do Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi. Na pobliskim przejściu funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia praktyczne.

Stróże prawa zaprezentowali dzieciom, w jaki sposób należy korzystać z przejścia dla pieszych wyposażonego w sygnalizację świetlną. Maluchy dowiedziały się również, jakich zasad należy przestrzegać podczas poruszania się po drodze. Najmłodsi byli przygotowani do tych zajęć. Pytania zadawane przez policjantów nie stanowiły dla nich żadnego problemu.

W nagrodę mundurowi zaprezentowali najmłodszym radiowóz oraz policyjnego quada. Po uśmiechniętych buziach widać było, że niespodzianka im się spodobała.


(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook