18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dyskusyjny Klub Filmowy w lutym 2020

3 min read

Dyskusyjny Klub Filmowy „Cisza” działający przy Chojnickim Centrum Kultury zaprasza w lutym na 4 bardzo interesujące seanse filmowe. Bilety w cenie 15 zł oraz karnety w cenie 48 zł dostępne w przedsprzedaży w Chojnickim Centrum Kultury.

PROGRAM DKF NA LUTY 2020:

3 lutego 2020 r. godz. 19:00 OSTATNIA GÓRA

Grupa kilkunastu wspinaczy próbuje dokonać historycznego, zimowego wejścia na ośmiotysięcznik. Mozolnie, w skrajnie trudnych warunkach, kolejne zespoły przygotowują drogę, rozwieszając liny i docierając do kolejnych obozów. Tę wyprawową rutynę przerywa tragedia rozgrywająca się na niedalekim szczycie Nanga Parbat. W wyniku brawurowej akcji Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udaje się uratować Elisabeth Revol. Jej partner Tomasz Mackiewicz zostaje pod Nanga Parbat na zawsze. Ratownicy wracają pod K2 i wznawiają wspinaczkę. Jednak upływający czas oraz piętrzące się trudności uwidaczniają różnice charakterów w obrębie grupy. Dodatkowe napięcie wprowadzają media, które tragedię w górach przerabiają na atrakcyjny spektakl.

10 lutego 2020 r. godz. 19:00 DWÓCH PAPIEŻY

W 2012 roku kardynał Bergoglio (Jonathan Pryce), głęboko zawiedziony kierunkiem, w którym zmierza Kościół Katolicki prosi papieża Benedykta (Anthony Hopkins), aby pozwolił mu przejść na emeryturę. Zamiast tego nękany wątpliwościami i stojący w obliczu skandalu Benedykt wzywa swojego najsurowszego krytyka i przyszłego następcę do Watykanu, aby wyjawić mu tajemnicę, która wstrząśnie podstawami kościoła. Na tle toczącej się za murami Watykanu walki tradycji z postępem i poczucia winy z przebaczeniem, te dwie skrajnie różniące się postacie będą musiały stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, aby zapewnić przetrwanie kościoła i nie stracić zaufania milionów wyznawców.

17 lutego 2020 r. godz. 19:00 KULT. FILM

Film dokumentalny zawierający wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu Kult oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen i grupy i jej zupełnie niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.

24 lutego 2020 r. godz. 19:00 POKAZ FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH MACIEJA JARCZYŃSKIEGO

Pochodzący z Chojnic, niezależny reżyser zaprezentuje kilka krótkometrażowych produkcji zrealizowanych w ostatnich 2 latach. Filmy artystyczne i dokumentalne, pokazywane na festiwalach w Polsce, USA, Indiach, Nepalu, Pakistanie i Holandii. Przedpremierowo zobaczymy dwa dokumenty: „Porozmawiajmy w Wolnym Mieście” będący zapisem rozmów z imamem i księdzem w trakcie których reżyser pytał o trudne kwestie związane między innymi z wykorzystywaniem religii do celów politycznych. Drugim będzie „Feminista”, opowiadający o roli i statusie kobiet w religiach. Wśród filmów znajdzie się również krótka, audiowizualna impresja dokumentalna nawiązująca do historii, kultury i tradycji sportowych Chojnic.

[opisy dystrybutora]

Bilety: 15 zł (do nabycia w Chojnickim Centrum Kultury, ul. Swarożyca 1 lub przez Internet)
Karnet na 4 filmy: 48 zł (do nabycia tylko w kasie kina)

Zapraszamy!

Zrealizowano przy wsparciu PISF


(red.)

ckchojnice.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook