19 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Kierował pod wpływem narkotyków!

1 min read

Tuchola ma poważny problem, którego pod dywan zamieść się już nie uda, problem narkotyków. Skąd pochodzą, kto jest dystrybutorem i kim są kupujący? To zadanie policjantów, do tej chwili możemy mówić o próbie zapobiegania skutkom ich zażywania. Tym razem się udało.

Wczoraj (2.01.2019r.) tucholscy policjanci zatrzymali kierowcę, który znajdował się pod wpływem środków odurzających. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniemu mężczyźnie prawo jazdy. Teraz odpowie on przed sądem.

W Tucholi na ul. Głównej około godz. 16.00  mundurowi zatrzymali do kontroli osobowe volvo. Kierowca w trakcie legitymowania zachowywał się nad wyraz nerwowo i nienaturalnie. Posiadał symptomy, które świadczyły, że mógłby być pod wpływem narkotyków. Policjanci przeprowadzili kierującemu test na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik testu okazał się być pozytywny i potwierdził podejrzenia mundurowych. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniemu mieszkańcowi gm. Kęsowo  prawo jazdy. Od kierującego została również pobrana krew do badań. Teraz sprawa zostanie przekazana do sądu.

Aktualne przepisy karne (art. 178a§1 KK) jednoznacznie wskazują, że  kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


(red.)
Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook