23 września 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

KOLUMBARIUM gotowe będzie wiosną 2022 roku

1 min read

O kolumbarium w Tucholi już mówiliśmy, dzisiaj ciąg dalszy tej historii, jednak bardziej szczegółowo, bo inwestycja się skrystalizowała.

Kolumbarium powstanie na cmentarzu komunalnym w Rudzkim Moście, wybuduje je tucholskie PK. Jego usytuowanie zostało dokładnie przemyślane, stanie w wyeksponowanym miejscu tuż obok cmentarnego krzyża. Zaplanowano około 100 miejsc na urny z prochami zmarłych. W tej chwili wykonano wizualizację konstrukcji i umiejscowiono ją w przestrzeni, wszystko jasno, przejrzyście, nawet z uwzględnieniem możliwości obejrzenia jej z pomocą specjalnej mapy z góry. Kolumbarium będzie przejrzyście oznakowane, aby każdy mógł bez trudu odnaleźć miejsce spoczynku bliskiej osoby. Każda kwatera będzie posiadała tablicę ozdobną jednego wzoru.

Do montażu finansowego przyłączy się również tucholski Ratusz, który wspomoże inwestycję funduszami, a te zapewnią wybudowanie specjalnej drogi do konstrukcji.

Znamy także cenę kwatery, ale chcemy, aby została ogłoszona przez szefa tucholskiego PK, podczas spotkania z radnymi miejskimi, dlatego jej nie ujawnimy w tej chwili. Możemy jednak powiedzieć, że nie będzie odbiegała od cen w innych miejscowościach.

W tym roku powstanie jeden fragment konstrukcji, całość gotowa będzie wiosną 2022 roku.

Obejrzyjmy wizualizację oraz poznajmy szczegóły.


(red.)

Mat. dzięki uprzejmości pana Prezesa Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego w Tucholsi Sp. z o.o.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook