3 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego

2 min read

Reforma oświaty oraz zmiany w systemie opieki zdrowotnej – to tylko niektóre z tematów poruszonych 16 lutego podczas Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gościem spotkania był wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Samorządowcy oraz przedstawiciele administracji państwowej z regionu spotkali się w Kobylnikach (gm. Kruszwica) na zaproszenie starosty świeckiego i przewodniczącego Konwentu Powiatów Franciszka Koszowskiego.

Wojewoda mówił o istotnych dla regionu zagadnieniach m. in.: afrykańskim pomorze świń, funkcjonowaniu numeru alarmowego 112 i korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wśród dalszych tematów znalazły się również te dotyczące zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych omówione przez  dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ Elżbietę Kasprowicz oraz zmian w prawie o ochronie środowiska zaprezentowane przez prezes zarządu WFOŚiGW w Toruniu Emilię Kawkę-Patek.

Aleksandra Poeplau pełnomocnik wojewody ds. osób niepełnosprawnych i rodziny w wykładzie pt. „Orzecznictwo jako instrument wsparcia niepełnosprawnych mieszkańców powiatu” omówiła między innymi problem odpowiedzialności za decyzje orzecznicze i znaczenie zadania dla realizacji programów rządowych 500+ i „Za życiem”.

 *********
Cóż, do tej chwili nie mamy informacji o tym, że dobra zmiana w jakiś szczególny sposób wpłynęła na powszechny projekt rozdawnictwa publicznych pieniędzy w ramach 500+,  których już brakuje na wypłatę świadczeń np. dla emerytów. Rząd rękoma samorządowców „ukleił na kolanie” też reformę oświaty, która już odbija się wszystkim czkawką, powodując wyłącznie konflikty. „Dobra zmiana” brnie dalej, pomimo tego, że rozpoczynający się wkrótce marzec, będzie stał pod znakiem protestów, pikiet i upublicznienia niekorzystnych, społecznych nastrojów. Nie mamy też informacji, aby podczas konwentu zajmowano się tą sprawą. Sytuacja wydaje się być oczywistą, stracono czas i publiczne pieniądze na spotkanie, które niczego przełomowego nie przyniosło.

(red.)
bydgoszcz.uw.gov.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook