26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Tuchola. Orszak Trzech Króli i… darmowa zupa!

2 min read

W niedzielę 6 stycznia 2019 r. odbędzie się po raz drugi w Tucholi „Orszak Trzech Króli” – jasełka na tucholskim rynku, barwny pochód ulicami miasta, Trzej Królowie na czele swych orszaków, wspólne śpiewanie kolęd.

Rozpoczęcie Orszaku nastąpi o godzinie 13.00 przy kościele św. Bartłomieja Apostoła skąd wyruszymy wspólnie śpiewając kolędy na Plac Wolności. Tam odegrane zostaną Jasełka Uliczne. Nastąpi ogłoszenie wyników konkursów: Oblicze dzieciątka Jezus, które powitali Trzej Królowie i konkursu poetyckiego na napisanie kolejnej zwrotki kolędy „Oj Maluśki, Maluśki”, zaprezentowanie wygranych prac i tekstów nowych zwrotek kolędy. Wspólne zabawy poprowadzi wodzirej Marceli Matecki z Torunia. Będzie też możliwość poczęstowania się grochówką i gorącą herbatą, które będą przygotowane dla wszystkich chętnych. Parafia św. Bartłomieja ubiera się w kolorze czerwonym, parafia Bożego Ciała w niebieskim, a parafie Jakuba i Opatrzności Bożej w zielonym. Zachęcamy też dzieci do przebrania się za królów, rycerzy, księżniczki itp. które ubarwią nasz wspólny pochód i świętowanie. Serdecznie zapraszamy! Podczas Orszaku odbędzie się zbiórka do puszek na rozwój schol działających przy tucholskich parafiach.

Program wydarzenia:

  • 12:50 – formowanie orszaku przy kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi;
  • 13:00 – przejście orszaku na Plac Wolności;
  • 13:45 – Jasełka na Pl. Wolności, podsumowanie konkursów, wspólne zabawy prowadzone przez wodzireja Marcelego Mateckiego z Torunia.
  • Na rynku na rozgrzanie gorąca herbata i grochówka serwowane wszystkim.

Patronem medialnym jest TOKiS – PRESS TV


(red.)

ks. Marcin Woelke

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook