25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych

2 min read

W ostatnich dniach na drogach powiatu tucholskiego nie obyło się, niestety, bez kierujących pod wpływem alkoholu. Efektywne i sprawne działania miejscowych funkcjonariuszy przyczyniły się do wyeliminowania trzech amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Rekordzista miał blisko 4,5 promila.

Pierwszy nietrzeźwy wpadł w ręce policjantów we wtorek (16.10.18r.) około godziny 17.00 w Tucholi. Od kierującego volkswagenem, 28 – letniego mieszkańca gminy Tuchola funkcjonariusze wyczuli alkohol. Mężczyzna, gdy wyszedł z auta miał problem z utrzymaniem równowagi. Kontrola stanu trzeźwości wykazała u kierującego blisko 4,5 promila.

Następnego dnia (17.10.18r.) w Krzywogońcu stróże prawa z Gostycyna, zatrzymali do kontroli rowerzystę. Sprawdzenie stanu trzeźwości  wskazało, że stężenie alkoholu w organizmie 63- letniego mieszkańca gminy Cekcyn, wyniosło blisko 2 promile.

Po upływie kilku godzin  od poprzedniego zdarzenia  policjanci tucholskiej „drogówki” w Śliwicach, zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Wynik badania na zawartość alkoholu u 41- letniego mieszkańca  gminy Śliwice, wyniósł blisko promil.

Każdej z osób, która kieruje pojazdem mechanicznymi w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast kto prowadzi inny pojazd, znajdując się również w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztowania albo grzywny.

Kolejną karą dla nietrzeźwych kierowców jest zapłacenia świadczenia pieniężnego na fundusz „Pomocy poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej” w minimalnej wysokości 5 tys. zł. oraz zakaz kierowania pojazdem na co najmniej 3 lata. W przypadku, gdy osoba ponownie popełni takie przestępstwo drogowe minimalna wysokość świadczenia pieniężnego wyniesie 10 tys. zł. i zostanie orzeczony dożywotni zakaz kierowania.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook