14 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Wystawa fotograficzna z Meksyku na chojnickim rynku

1 min read

ckchojnice.pl

Chojnickie Centrum Kultury oraz Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej zapraszają na wystawę meksykańskiego fotografa Ivana Lobo pt. „Dusza moich korzeni”.

Seria zdjęć „Dusza moich korzeni” dała nazwę całej wystawie, ponieważ ukazuje różnorodność życia w Meksyku – jego zwyczaje, tradycje, kolory, czerń i biel, dobro i zło. Obrazuje kontrasty życia ludzi w kraju, który posiada wielkie bogactwo kulturowe i naturalne, który, mimo wszystkich problemów, zawsze znajduje duchowe dobro i szczęście w swoich korzeniach. Wystawa składa się z pięciu serii fotograficznych, tworzących kolekcję prezentowaną w Chojnicach.

Ivan Hernández Trejo, lepiej znany jako Ivan Lobo, jest meksykańskim fotografem dokumentalnym, który głównie skupia się na ocalaniu i utrwalaniu tradycyjnych rytuałów i uroczystości kultury ludu Otomi Hnahnu w centralnym Meksyku.

Jest pasjonatem obrazu, lecz jego praca nie ogranicza się do dokumentacji. Jako posiadacz złożonej osobowość lubi eksplorować. Widać to w ujęciach, melancholii zdjęć, ich romantyzmie i mistycyzmie, erotyce. W swoich pracach pokazuje znakomitą płynność doznań i uczuć, co daje obserwatorowi możliwość nie tylko cieszenia się obrazami, ale także użycia wyobraźni. Początki jego pracy sięgają roku 2011. Zaczynał karierę przy wsparciu niemieckiego fotografa przyrody Thomasa Haug’a – Cristina de la Concha (pisarka meksykańska).

Wystawę można podziwiać na chojnickim rynku do 29 dnia maja br.


(red.)

ckchojnice.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook