Będą kasa i pomoc dla przedsiębiorców!

Estimated read time 2 min read

W dzisiejszych czasach ktoś ma ochotę na założenie biznesu? Cóż, jeśli ktoś ma skłonności samobójcze mo0że skorzystać z tej istotnej informacji. Wbrew pozorom brzmi optymistycznie. 

Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (KPFP) przystępuje do realizacji projektu w dziedzinie edukacji ekonomicznej, adresowanego do uczniów szkół zawodowych, osób planujących uruchomienie biznesu oraz studentów i młodych przedsiębiorców. W programie m.in. zajęcia w szkołach, program mentoringowy oraz indywidualne spotkania z doradcami, którzy krok po kroku przeprowadzą uczestników ścieżką prowadzącą do uruchomienia własnej firmy.

 

– Będziemy uczyć przedsiębiorczości w dziesięciu klasach liceów i szkół zawodowych oraz w ramach szkoleń i konsultacji adresowanych do przyszłych przedsiębiorców w wieku 18-75 lat. Tak! Bo czasem pomysł na dobry biznes przychodzi już po przejściu na emeryturę, a wiemy, że czas aktywności zawodowej stale się wydłuża. To, co jest tu nowym podejściem, to przede wszystkim przeprowadzenie przyszłego przedsiębiorcy od pomysłu do uruchomienia firmy oraz segment mentoringowy, który pozwoli początkującym przedsiębiorcom na ominięcie raf w prowadzeniu biznesu dzięki doradztwu doświadczonych mentorów. Przedsiębiorczość jest podstawowym napędem rozwoju, dlatego na przedsięwzięcia, które wzmacniają sferę biznesową, nie żałujemy pieniędzy – mówił marszałek Piotr Całbecki, który przekazał dziś (16 maja) prezes Agnieszce Wasicie umowę dotyczącą finansowania projektu.

 

Udział w projekcie będzie dla uczestników bezpłatny. Szczegóły pojawią się wkrótce na stronie KPFP.

 

Budżet wynosi 3 mln złotych. Źródłem finansowania jest będąca w dyspozycji samorządu województwa pula z Krajowego Planu Odbudowy (który jest częścią unijnego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności) w ramach większego przedsięwzięcia dotyczącego koordynowania i monitoringu regionalnego systemu kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego i kształcenia ustawicznego. Celem projektu ramowego (z budżetem ponad 21 mln złotych) jest wyposażenie mieszkańców regionu w kompetencje, które, w zgodnie z ambicjami i predyspozycjami, pozwolą im się najlepiej odnaleźć w biznesie i na rynku pracy.


(red.)

Mat. partnera.

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza