0 3 min 3 lata

Dzisiejsza, nadzwyczajna sesja miała konkretny cel, radni musieli podjąć ważną decyzję…

… mianowicie, musieli oddać głos w sprawie przyjęcia stanowiska dotyczącego poparcia społecznego protestu przeciwko budowie instalacji do kompostowania osadów ściekowych oraz odpadów zielonych i innych bioodpadów selektywnie zebranych w miejscowości Tuchola. Była jednomyślność, wszyscy byli „za„.

Podjęcie decyzji uprzedziła wielce zastanawiająca wypowiedź przedstawiciela firmy chcącej zainwestować w przetwarzanie odpadów na terenie Tucholi.  Zaczął On od niewybrednej krytyki mediów, również imiennej, później było jeszcze „dziwniej”, gdzie nawet musiał reagować przewodniczący Rady. Szczegóły poznamy w nagraniu.

Wiemy, że firma bacznie obserwuje Tucholę w każdym aspekcie, swoją działalność prawdopodobnie rozpocznie od serii pozwów wobec osób, które w forach internetowych zareagowały bardzo emocjonalnie. Przedstawiciel kłopotliwej dla mieszkańców firmy zapowiedział też działania edukacyjne wobec mieszkańców, aby przekonać ich do zasadności powstania swojej inwestycji i bezpieczeństwa, które gwarantuje mieszkańcom. Radni miejscy mieli jednak wątpliwości.

Płyną do Tucholi pierwsze „papiery”, np. z Urzędu Marszałkowskiego, ale szczegóły pewnych opinii/dokumentów opublikujemy za kilka dni.

W przyszłym tygodniu odbędzie pierwsze prawdziwe spotkanie, tym razem  kilku przedstawicieli firmy z Burmistrzem Tucholi w obecności Jego współpracowników, niestety, odbędzie się ono za zamkniętymi drzwiami. Ze spotkania sporządzony zostanie komunikat ( autorem będzie UM w Tucholi), który rozesłany zostanie do mediów.*

Szef redakcji TOKiS – PRESS TV Mariusz Fryckowski , tak silnie krytykowany  podczas sesji przez reprezentanta wrocławskiej firmy, spotkał się dzisiaj z przedstawicielami lwiej części zainteresowanych swoim losem tucholskich przedsiębiorców. Podczas spotkania zapadły bardzo ważne decyzje.

Umawiamy również wywiad z panem Senatorem Andrzejem Kobiakiem, będziemy także starali się poznać opinię w sprawie, jednego z czołowych przedstawicieli rządu, jak również poprosimy o wypowiedź Pana Wojewodę. W Tucholi prawdopodobnie już wkrótce pojawią się także dziennikarze dwóch komercyjnych stacji telewizyjnych, tym samym sprawę protestu TUCHOLAN  pozna cała Polska.


(red.)

* DOBĘ TEMU OTRZYMALIŚMY INFORMACJĘ od p. Burmistrza w której czytamy:

Spotkanie z szefostwem Geotrans odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14:30 w Urzędzie Miasta. Wezmą w nim również udział przedstawiciele przedsiębiorców (3 osoby), przedstawiciel radnych Rady Miasta . Szersze konsultacje z mieszkańcami i przedsiębiorcami oraz przedstawicielami inwestora przewidziane w późniejszym terminie, odbędą się oczywiście z udziałem mediów.