0 2 min 3 lata

Tucholscy funkcjonariusze, w związku ze zbliżającymi się letnimi wakacjami, postanowili zorganizować działania profilaktyczne w szkołach na terenie powiatu tucholskiego. W ramach spotkań, które odbyły się w ostatnich dniach roku szkolnego, odwiedzili szkoły podstawowe w Żalnie, Tucholi oraz Lińsku.

Uczniowie w ramach zajęć dowiedzieli się, jakich zasad należy przestrzegać nad wodą, na drodze, czy też w lesie. Zakres tematyki podczas spotkań obejmował zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie wypoczynku letniego, w tym między innymi: bezpieczeństwo w domu, w podróży, podczas gier i zabaw w plenerze, a także zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W spotkaniach uczestniczyli uczniowie ze wszystkich klas szkół podstawowych. Przygotowane atrakcje spowodowały, że zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem we wszystkich grupach wiekowych. Najmłodsi, dzięki miasteczku ruchu drogowego, mogli wcielić się w rolę kierowcy lub pieszego. Przez taką formę zabawy dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami poruszania się po drogach. Wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w  „kole fortuny” , gdzie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę w jednej z ośmiu wylosowanych kategorii. Dla uczniów z wyższych klas przygotowano tematy dotyczące czynów karalnych i odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wszyscy mogli również zobaczyć jak wygląda radiowóz oraz sprzęt policyjny.

Mamy nadzieję, że dla wszystkich uczniów będą to miłe i bezpieczne wakacje.


KPP Tuchola