Motocyklem z promilami

Estimated read time 1 min read

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który w niedzielę (27.06.2021r.) w okolicy Wielkiego Mędromierza kierował motocyklem. Podczas jazdy 25 – letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego stracił panowanie nad jednośladem i upadł na drogę.

W niedzielę (27.06.2021r.) około godziny 18:00 dyżurny tucholskiej komendy otrzymał zgłoszenie o leżącym motocykliście w rejonie Wielkiego Mędromierza. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego stwierdził, że kierujący motocyklem jadąc drogą gruntową stracił panowanie nad pojazdem a następnie przewrócił się. Podczas rozmowy z kierującym mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu z ust. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić trzeźwość motocyklisty. Okazało się, że 25 – letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego, który kierował motocyklem, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza