II Borowiackie Manewry Ratownicze

Estimated read time 2 min read

Ewangelizować można na wiele sposobów, ale ta inicjatywa proboszcza W. Mędromierza ks. Wojciecha Trapkowskiego,  którego parafianie nazywają „ich księdzem Wojtkiem” jest wyjątkowa. Przyjaciele, koledzy, parafianie i ludzie dla których niesienie pomocy bliźnim to misja. Każdy strażak/ratownik warty jest tyle złota ile waży. Piękny pokaz sprawności przed nami. Wielkie BRAWA!

Już drugi raz na terenie parafii Wielki Mędromierz odbywają się Borowiackie Manewry Ratownicze. Tym razem swoim zasięgiem objęły trzy miejscowości w tym Wieszczyce do których zaproszono naszą telewizję.

Przygotowano wyjątkowy czarny scenariusz, tak możliwy w dzisiejszej rzeczywistości, kiedy szybkie samochody, nawet te wiekowe, z nieobliczalnymi kierowcami potrafią wykonywać prawdziwe piruety. Niestety, takie zdarzenie może się dopełnić w każdej chwili. Co gorsza, poszkodowanymi mogą być zupełnie przypadkowe osoby.

Pokaz sprawności służb zaplanowano na sobotę 11 dzień września w Wieszczycach.

Minęła 13-sta…

…popołudniowe popisy w kręceniu bączków przez samochód osobowy na osiedlowym parkingu doprowadzą do ciągu nieszczęśliwych wydarzeń. Auto wpadnie na inny, przejeżdżający w pobliżu samochód, przy okazji dachując i przygniatając operatora koparki, który właśnie przygotowywał się do pracy. Na miejscu, wśród służb ratowniczych pojawiają się strażacy z lokalnych jednostek OSP, a między blokami ląduje śmigłowiec LPR-u.(red.)

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza