Wspólne działania POLICJI i SOK-istów

Estimated read time 1 min read

Wczoraj (13.09.2021r.) osoby podróżujące pociągiem relacji Bydgoszcz – Chojnice mogły natknąć się na umundurowanych funkcjonariuszy. Policjanci wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei kontrolowali rejony dworców kolejowych. Działania odbyły się w ramach akcji „RAW – RAIL ACTION WEEK”.

 

Działania prowadzone przez mundurowych miały na celu kontrolowanie przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarach kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na osoby, które przekraczają tory w miejscach niedozwolonych.

Podczas wczorajszej akcji mundurowych można było spotkać między innymi na dworcu w Tucholi, Cekcynie i Wierzchucinie. Głównym celem policjantów nie było wystawianie mandatów. Stróże prawa wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei działali informacyjno-prewencyjnie. Funkcjonariusze, podczas działań, uświadamiali wszystkich w tym, jakie mogą być skutki nieprzestrzegania przepisów na terenach kolejowych.


(red.)

KPP Tuchola

Powrót do NEWSROOMU

Administrator zaprasza